Окончателното ръководство за Bubarstvo

Агрокоментар: Зелената сделка – между реалността и крайностите

Другите продукти включват: протеинов прах от какавиди, който се използва за фураж на животни и риби; серицин – много ценен продукт за козметичната и медицинската индустрия; биомаса, готова за използване в енергийния сектор и други.

За възраждане на отрасъла у нас, по думите на Диева, е необходима подкрепа от държавата, каквато към момента нямало. За бубарство у нас не се плащали нито държавни помощи, нито директни плащания по линия на ОСП.

Към момента Светослава внася бубени семена от Китай. Те, по думите й, са продуктивни, но доста претенциозни към условията на отглеждане, а не като тези, отглеждани преди десетилетия у нас. Затова е трудно да се възроди бубарството в едновремешните бубарски къщи. Климатичните условия в страната са много по-добри от тези в Китай, казва стопанката и допълва: „Може да сме по-малки като производители, но качеството на българската коприна е било на много високо ниво.

Новини Новини от Днес Студио Актуално Актуално коментира Гледна точка Интервю Цитати Добрите новини България Политика Общество Образование Здравеопазване Закон и Крими Актуално в общините Мнения Бизнес Икономика Финанси Създатели на бъдеще Компании Свят Европа Америка Азия Африка Австралия и Нова Зеландия Наука Космос Технологии Климат Интересно Живот и стил Градски тренд Запазено място Тяло и баланс Пътешествия Култура Музика Кино Сцена Арт Книги Лица Лайфстайл Шоубизнес Любопитно Здраве Хороскоп Рецепти Градинарство Авто Спорт Футбол България Футбол свят Тенис Баскетбол Волейбол Още спорт Затваряне

Бубарството преди години е било добре развит отрасъл у нас. Практикувало се е в отдалечени райони на страната, където поминъкът е ограничен. Така хората по селата имали източник на доходи, съответно и стимул да останат по родните места, разказа за „Агрозона“ Светослава Диева от копринена ферма “Буболинка”.

Във всеки един момент може да промените вашите настройки за бисквитки.

Сурова коприната за текстилната индустрия е основният, но не единствен краен продукт от това производство. Суровата коприна е изключително чист, естествен продукт, който се използва в много индустрии по света от векове.

Археологическите доказателства сочат, че използването на пашкули от вида копринена буба

Агропрогноза: Температурите ще бъдат Бубарство над климатичните норми

Те произвеждат копринени влакна - неразтворими във вода нишки от жлези - за създаване на пашкули; хората просто разплитат пашкулите обратно на нишки. 

Внимавайте за този популярен заместител на гърба на етикета, защото съсирва кръвта

В него тя се превръща в какавида. Този етап от развитието се нарича узряване и производителите завършват работата си по отглеждане на бубите.

Антон Илиев, кънтри мениджър на Суфле Агро България: Искаме да направим рестарт на компанията, да влезем в нови сегменти и региони

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *